MŮJ SRÍ LANSKÝ PŘÍBĚH - začátek, let & víza

1. července 2018
Tohle dobrodrůžo začalo už na začátku roku, kdy jsem denně procházela stránku, která nabízí dobrovolnictví všeho druhu a po celém světe. Není to žádná agentura, je to platforma, kde si registrovaní uživatelé za drobný poplatek vytvoří své profily jako dobrovolníci, či naopak lidé vytvoří nabídky pro dobrovolníky. Následně jen stačí hledat destinaci nebo druh dobrovolnické práce a obepisovat. Já jsem dopisováním a reagováním na nabídky zabila minimálně měsíc a obepsala cca 20 míst po celém světě. (Myslím, že to bylo více než 20). V tomhle procesu jsem měla jednu velikou výhodu, věděla jsem co chci. Chtěla jsem si splnit jeden ze svých snů --> surfování + nejlépe někde v Asii či Indonesii.

A tak jsem hledala surfařské kempy, hostely, organizace, ve kterých bych mohla bydlet alespoň měsíc zadarmo a nabízela za to práci v odvětví digitálního marketingu (sociální sítě, promotion atd.) a focení. No a světe div se, ono to vyšlo. Srí Lanský surfařský hostel mi odpověděl snad během dne a začala část plná domlouvání, organizování, shánění letenek. To že jsem na to měla několik měsíců, ale letenky jsem kupovala ani ne měsíc dopředu, to už je další story.
*WORKAWAY.INFO = webová stránka, která nabízí neskutečné množství dobrovolnických příležitostí z celého světa 
// POZOR: nejedná se o agenturu, všechna domluva je na vás //
- členský poplatek
-  nic nemáte potvrzené smlouvou, může se stát, že koupíte letenky a všechno padne, může se stát, že přiletíte do dané země a všechno padne 
+ stránka nabízí nově i placená dobrovolnictví 

Musela jsem si od začátku uvědomit hned několik věcí, musela jsem přijmout všechny katastrofické scénáře a zároveň si tvrdit, že všechno bude dobré. Fakt, že letím sama do cizí (asijské) země, jooo úplně sama, ještě ke všemu holka, bílá!! hah, tohle všechno bylo další menší "překážkou". Ani ne tak pro mě, jako pro ostatní. Myslím, že se všichni ostatní báli a bojí mnohem více než já... Nevadí mi být sama, ba naopak, nechtěla jsem přijmout myšlenku, že bych letěla s někým. Člověk hold tak nějak musí vědět, zda to zvládne, ale o tom třeba někdy příště.
LET & LETENKY 


Na Srí Lanku jedině letecky! Jak už jsem zmiňovala, letenky jsem hledala půl roku před odletem a kupovala je cca měsíc dopředu. Jaké klišé že? Popravdě... moc jsem tomu všemu nevěřila, nic nebylo ultra potvrzené, jen přes FB konverzaci, dokonce jsem občas měla tendenci cuknout, ale jak je vidět, i to jsem překonala. Co se týče samotné ceny letenky, to byl docela oříšek. Nejdříve jsem našla úžasné letenky za 10K přes PELIKAN.CZ  které byly levné kvůli předem stanovenému termínu, a musím říct, že by mi vyhovovaly, ale škola mi s tím lehce zamávala. Hledala jsem tedy dále, co přichází v úvahu a to přes SKYSCANNER, kde jsem si pozjišťovala v jaký den je nejlevnější odletět a v jaký den se vrátit zpátky. Zkoušela jsem i FB stránku, kde vám vyhledají to nejlevnější, doporučuji vyzkoušet. ZALETSI

Nakonec rozhodnutí padlo na Emirates, vybrala jsem ty nejlevnější a zároveň asi i ty nejlepší.  Let na Srí Lanku trvá 13 hodin celkem s přestupem v Dubai. Další výhodnou letenkou je nakombinování Emirates a Fly Dubai, ale tady je pak problém s časem a přeběhnutím na jiný terminál. My (proč my, vysvětlím taky někdy později) jsme i tak musely cestovat metrem po letišti a moc času nám před boardingem nezbylo. 
Užívám si lety( ikdyž zatím moc nalétáno nemám), vydržím celou dobu koukat z okna a o to ještě víc miluju turbulence a prolétání mraky, hah. To je naprosto nejlepší! ( asi protože jsem žádné pořádné turbulence a volné pády nezažila :D ) A jestli mě něco totálně dostalo?! Tak rozhodně noční Dubaj.

Jak už jsem psala, v Dubaji jsme musely jet po letišti metrem.
Cílovou destinací bylo město Colombo, kde ihned po příletu byla znát změna prostředí...

VÍZA

Doporučuji si předem zařídit 2 věci, které mě osobně cestu usnadnily. Mít předem zařízená víza a vzít si v letadle papír/brožuru a vyplnit ji pro imigrační. Víza si můžete zařídit na letišti, ale také předem a to elektronicky, zabere vám to pár minut. ZDE  Pobyt na Srí Lance je možný na 30 dní. 

Další blogísek, hah, udělám o ubytování a o tom, co tady přesně  dělám. Co vy na to? 
- pusu xxx VP
UložitUložitUložitUložit

1 komentář