8. října 2017

#RAKOUSKOTRIP

"obchoďáky a velká města už nejsou IN"

Scrollovat skrz všechny ty nádherný fotky na Instagramu plné nejvyšších hor a nejvýraznějších západů slunce, ať už chcete nebo ne, je to téměř denní rutina. Respektive, pokud sledujete travel blogerky, fotografy a celkově influencry, alespoň jednou na vás taková fotka vyskočila. A ještě aby ne. Vždyť je to krásný. Rakouské Alpy, Italské Dolomity nebo i náš božský Adršpach absolutně přebíjí oblíbenou destinaci, Paříž, Milano nebo Benátky.

Děsně mě baví, jak se všechno vrací a jde odznovu. Od módy přes design k architektuře a cestování... Milano, Londýn, Paříž nebo NY. Města plná památek a hlavně místa skvělá pro nákupy, nahradila příroda, horské túry, ledovcová jezera a vyhlídky z lanovek. 
Nebudu vám nic nakecávat, i mě tahle nenápadná cestovatelská vlna strhla. Od jara přemýšlím, k jakému jezeru a na jakou horu bych uspořádala pořádný phototrip plný x km stezek a výšlapů... A protože v dešní době je tak 150 milionů možností a příležitostí a vycestovat kamkoliv a kdykoliv je dneska easy, vyrazili jsme s našima do Rakouska.
Nesplňujeme vzor baťůžkářů, pohorek, termosek s čajem a 30km výšlapy. Jedeme spíš na 
kliďase, vyhlídka, krátká procházka, kafčo, kopec, kafčo. Skombinovat takový trip s procházkou po městě a nikam nespěchat. To je náš rodinný šálek čaje, který jsme letos aplikovali na pozdní dovolenou.
Užili jsme si dny v oblasti Zell Am See a Salzburgu... A já samozřejmě hodně fotila.


Pohled z Hangaru 7- Redbull

2 komentáře:

  1. Salzburg a jeho okolí je nádherný! a tvoje fotky jsou N.A.P.R.O.S.T.O (!!) dechberoucí <3
    jinak také se mi líbí, jak jsou teď "in" výlety do přírody, přitom si pamatuju před 5-7lety, kdo měl fotku v lese, tak byl za hroznýho trapáka :D u mě se to pořád ještě láme, miluju města uplně stejně, jako přírodu, ale je fakt, že na fotky "z venku" koukám raději (a taky častěji) :D

    OdpovědětVymazat