30. července 2017

PRVNÍ KROK | Elite Bloggers


Vnitřní pocit, že zůstanu pozadu mě nutí sebou hnout. Když si představím, že bych toto léto proflákala doma, trochu mě to bere. Je super být doma, ve městě, kde má člověk kamarády, může se jen tak ráno sbalit a jet v podstatě kamkoliv na výlet, ale taky vím, že ne vždycky to takhle je. Plno dní bych zabila nic neděláním, místo toho můžu sbírat zkušenosti a rady do budoucna a ještě ke všemu "zdarma". Hold, něco za něco.

"Něco za něco."


Na tohle léto jsem sháněla stáž už cca od ledna, repsektive přemýšlela jsem o ní od ledna a na jaře jsem se rozhoupala a napsala z hecu do první společnosti, která mě napadla. A ono to vyšlo... V červnu jsem byla na jedné zajímavé akci Inspirativní Networking, šlo o event, kde vystupovaly ženy (šéfredaktorky, ambasadorky projektů, HR...) nejen časopisů jako je Cosmopolitan, Žena a život, Elle atd... Jedna z věcí kterou jsem zaslechla byla: "no ony ty mladší slečny to oproti nám neřeší, seberou se a prostě ten email napíšou, nehledě na to, jestli to bude nebo nebude dělat špatný dojem, prostě ho napíšou a tím jsou napřed". (ne úplně přesná citatce)


Co tím chci říct je to, že když to nezkusíte, tak prostě nevíte. A ta nevědomost by mě asi zabila. První společnost, do které jsem psala bylo Elite Bloggers, agentura, která spolupracuje s elitními českými  i slovenskými blogerkami a domlouvá jim spolupráce (zjednodušeně). Nikde nepsali, že shánějí stážisty nebo že někdy něco takového dělali. Prostě jsem to hecla. A ono to vyšlo. A cca měsíc před začátkem prázdnin, v červnu, mi přišly samy od sebe další 2 nabídky na stáž.


"Když to nezkusíte, tak prostě nevíte."


Už nějakou tu "chvíli" mám jasno, že odvětví marketingu, od brandingu po PR přes eventy, je "moje odvětví". ( Mám velkou výhodu v tom, že vím, co chci a kam chci.) A tím, že jsem si dříve pár internetových deníku, čti blogů, vedla... Elite byla super kombinace. Další věcí je, že plno lidí se mě nejdříve zeptá, kde jsem na stáži a jako druhou otázku mi položí, zda je stáž placená a kolikrát je to i naopak. Ne, moje stáž placená není.. A jo... První věc je, že jsem lucky a mohu si dovolit mít neplacenou stáž namísto brigády, letního summer jobu. Zas a znovu jsem lucky, protože mojí brigádou je focení a práce social media managera, takže vlastně brigádu mám.... Druhá věc je, že prostě chci. Zkušenosti a znalosti, které získám mi stojí za to být na stáži, která je neplacená.


Pro někoho to může být zvláštní, že objetuji 3 týdny svého volna, 3 týdny, které prosedím v kanclu a nic za ně nedostanu... Pravdou je, že dostanu. Všechno je to o tom, jak si to nastavíme. Já to mám ať už chci nebo nechci, ať už je to z jakéhokoliv důvodu, nastaveno takto. 

"Je to o tom, jak si to nastavíme."

A poslední, konečný případ pro dnešek, který mě teď napadá se v mém životě mnohokrát opakoval. Bavila jsem se s jednou holčinou, která mi sdělila toto: "já bych chtěla organizovat a připravovat svatby. Je to takové moje přání, sen, hrozně moc by mě to bavilo. Nikde mě ale nevezmou, protože nemám zkušenosti..." A tím to skončilo. To bylo celé. Žádný pokus o to vůbec začít, zkusit to někde, nějak. Člověk přece někde začít musí. Ono to samo nepřijde. Hah, fakt ne no. A já si jen říkám... Vyloženě studovat organizaci svateb u nás ani nejde, možná jedině nějaké kurzy/speciální semestrové školy. Každý /ok, NEkaždý / začíná od nuly. I já jsem psala emaily, kde jsem neměla, co nabídnout, protože jsem zkušenosti neměla, jak už jsem řekla "člověk přece někde začít musí." Takže na to neprďte a zkuste to. Když to bude stát za nic, tak to bude stát za nic no. Sveďte to na mě a nazdar. A já doufám, že jsem teď alespoň jednu osobu přiměla udělat TEN KROK.

... Jsem vděčná za tuhle příležitost. Děkuju. 
xxx  VP


společný "obědový" stůl s výhledem na nápalvku

stolní fotbálek... v případě, že nejde internet


nejlepší Olympus room s růžovou ombre stěnou. miluju.

2 komentáře:

  1. Dobře, že ti stáž vyšla! Zní to opravdu skvěle. Hlavně jde o něco, co tě naplňuje :). A s posledním bodem souhlasím, ale opravdu mnoho lidí odradí ty pracovní zkušenosti. Někde je chtějí a někde ne. Člověk musí neustále zkoušet a hledat :/

    OdpovědětVymazat
  2. veľmi pekný, motivujúci článok, s ktorým úplne súhlasím, hlavne s tým, že človek musí skúšať na to, aby niečo dosiahol. byť trochu drzí, mať chuť bojovať a ukázať svetu, že to naozaj dokáže, a že medzi nami sú aj super ľudia, ktorí nám tú príležitosť dajú, pretože si stále ľudsky pamätajú, že aj oni museli nejak začať... :).

    KEJMY ♥.

    OdpovědětVymazat